تعرفه خدمات مهندسی افزایش می یابد

هادی عباسی با اعلام اینکه تعیین تعرفه خدمات مهندسی با رعایت ملاحظات مردمی و همچنین برآورد انتظارات مهندسان انجام می‌شود، بر اجرای طرح نهضت ملی مسکن در فضای همدلی و در همکاری با سازمان نظام مهندسی ساختمان تاکید کرد.

ایشان افزودند: یکی از اولویت‌های معاونت مسکن و ساختمان، استقرار کامل ساختار نظام مهندسی ساختمان بود که در این خصوص به شکل ویژه پیگیری‌ها از طریق وزیر راه و شهرسازی انجام شد.

ایشان با تاکید بر این‌که اجرای پروژه طرح نهضت ملی مسکن با فضای همدلی امکان‌پذیر است، توضیح دادند: در خصوص مطالبات سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان در موضوع افزایش تعرفه تاکید ما این است که باید ملاحظات مردم نیز در این خصوص لحاظ شود.

معاون وزیر راه : انباشتی از مسائل وجود دارد که به ترتیب اولویت در تفاهم با سازمان نظام مهندسی ساختمان حل خواهد شد.

اردیبهشت امسال مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان طی نامه‌ای به شرح زیر خطاب به مدیران راه و شهرسازی استان‌ها مجوز افزایش 30 درصدی قیمت خدمات مهندسی را ابلاغ کرده بود؛

« طبق دستور مقام عالی وزارت و در اجرای تبصره 2 ماده 117 آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان میزان افزایش قیمت خدمات مهندسی در همه رشته‌ها در سال 1401 حداکثر 30 درصد نسبت به قیمت خدمات مهندسی سال 1400 تعیین شده که بدین‌وسیله جهت اقدام لازم ابلاغ می‌شود.

بر این اساس تشریفات مقرر در بندهای 3-17 و 6-17 ماده 17 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان (نظامات اداری،) در سال 1401 برای تعرفه خدمات مهندسی ساختمان موضوعیت نخواهد داشت و هیئت‌های 4 نفره استان‌ها و 5 نفره استان تهران در سال جاری مجوز و اختیاری برای اعمال درصدهای تعیین شده در بندهای مذکور نخواهند داشت.

بر این اساس مقتضی است مدیران راه و شهرسازی استان‌ها ضمن نظارت مستمر و موثر بر حسن اجرای دستور مقام عالی وزارت،‌اقدام لازم معمول و نتیجه جهت اقدامات بعدی به این دفتر گزارش شود.»

بنیاد مهندسی ساختمان

Bonyadsite

  • آقای فخاری
  • بهمن 17, 1401
  • 23 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...