preloader
تماس با پشتیبانی 24ساعته  02166426822- 09206426822
اخبار

صلاحیت طرح و ساخت در ساخت‌وسازهای شهری مغفول مانده است

صلاحیت طرح و ساخت

دبیر هیات‌مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران با انتقاد از اینکه در بخش‌های مختلف ساخت‌‌‌وساز به صورت جزیره‌‌‌ای عمل می‌کنیم بر لزوم بهره‌گیری از رویکردهای بین‌المللی در صنعت احداث به منظور تولید واحدهای مسکونی ایمن و با عمر مفید بالا تاکید کرد.

امید رضا ریاحی بعد از بیان مطلب بالا گفت: دنیا در عرصه‌های مختلف حتی در صنعت ساختمان‌ سازی به سمت یکپارچگی و همگرایی می‌رود، اما متاسفانه صنعت ساختمان کشور ما از مسیر یکپارچگی در بخش‌های مختلف فاصله زیادی دارد که این مساله دلیل مهم مشکلات فعلی است.

ایشان تاکید کردند: اگر به چرخه عمر پروژه‌های عمرانی و ساختمانی نگاه کنیم از فکر و ایده تا برنامه‌ریزی، اجرا، تحویل، بهره‌برداری و نهایتا جمع‌آوری می‌رسیم.

در ادامه برلزوم بهره‌گیری از رویکردهای بین‌المللی در صنعت احداث به منظور ایجاد ساختمان‌های امن و پایدار تاکید کردند و افزودند: اگر نگاهی به رویکردهای بین‌المللی همچون الگوهای مدیریت پروژه‌ های مختلف بیندازیم همه آنها ما را به یک موضوع مشترک می‌رساند و نشان می‌دهد دنیا و صنایع مختلف به سمت همگرایی و یکپارچگی می‌روند.

وی با تاکید بر اینکه صنعت احداث هم جدا از این قضیه نیست، توضیح داد: ما هم باید این همگرایی را بین تمام ارکان و اجزای این چرخه ساخت‌ و ساز ایجاد کنیم، اما متاسفانه صنعت احداث به‌ویژه در بخش ساخت‌ و ساز شهری دچار پراکندگی است و خدمات مهندسی به شیوه‌های مختلف در حال ارائه است.

ریاحی با بیان اینکه در بخش‌ های مختلف ساخت‌ و ساز به‌ صورت جزیره‌ای عمل می‌کنیم، خاطر نشان کرد: ما بسیاری از روش‌ها را از سال‌ها پیش پایه‌گذاری کرده‌ایم و بر همان مبنا نیز عمل می‌کنیم، به طوری که در همه بخش‌ های چرخه ساخت‌ و ساز به صورت مجزا عمل می‌کنیم و یکپارچگی و همگرایی وجود ندارد.

دبیر سازمان نظام مهندسی استان تهران در ادامه از مغفول ماندن بخش طراحی و اجرا در ساخت‌ و سازهای شهری انتقاد کرد و گفت: بخش طراحی و اجرا مورد غفلت قرار گرفته است. در صورتی که یکپارچگی در این حوزه باعث می‌شود طراحان، تولیدکنندگان و سازندگان ما در کنار یکدیگر قرار بگیرند و این اتحاد و کنار هم قرار گرفتن این عناصر مزایای چشمگیری دارد.

ایشان با اشاره به لزوم تقویت شرکت‌های طراحی و ساخت گفتند: تقویت این شرکت‌ها باعث می‌شود تا گام‌های بسیار بهتری در حوزه صنعت ساختمان برداریم و اگر شرکت‌های طراحی و ساخت در کنار هم قرار بگیرند سرعت اجرای پروژه‌ها بالاتر می‌رود و کمک می‌کند صرفه‌جویی در هزینه‌ها ایجاد شود. همچنین مدیریت پروژه‌های صنعت ساختمان را می‌توانیم بهبود ببخشیم. از طرفی خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها افزایش می‌یابد. در همان حال حاکم شدن نگاه اجرایی سازنده در طراحی می‌تواند نقش موثری در کاهش تعارضات داشته باشد.

بنیاد مهندسی ساختمان

Bonyadsite

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته

فرصت 7 روزه بازگشت وجه

تضمین قیمت

نضمین کیفیت کالا

پشتیبانی 24 ساعته

سبد خرید
ارسال سریع با پیک ویژه تهران و البرز – ارسال آنی و سریع به سراسر کشور

تماس با پشتیبانی 24 ساعته 09206426822 – 02166426822

ارسال سریع با پیک ویژه تهران و البرز – ارسال آنی و سریع به سراسر کشور
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

سایدبار
لطفا تصویر پروفایل خود را انتخاب نمایید.
اطلاعیه های جدید: