پکیج 23 جلدی

آشنایی با پکیج 23 جلدی مباحث مقررات ملی ساختمان

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

آزمون نظام مهندسی چیست؟

این آزمون غیردولتی که در رشته‌های متنوع مرتبط با ساخت‌ و ساز ساختمان‌ها به  طور متوسط دو بار  در سال برگزار می‌گردد، جهت تایید صلاحیت و حتی به نوعی تربیت کارشناسانی است که بر طراحی و اجرای درست و صحیح ساخت و سازها بر مبنای مباحث مقررات ملی ساختمان نظارت کامل و کافی کنند. مهندسین عزیز پس از قبولی در این آزمون‌ها و اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسان، می‌توانند با سازمان نظام مهندسی ساختمان به همکاری بپردازند. این پروانه اشتغال به کار مهندسی در ۴ درجه و به ترتیب با عنوان‌های «پایه۳»، «پایه۲»، «پایه۱» و «ارشد» صادر می‌شود. برای دریافت پایه ۳ مهندسان باید در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایند و برای ارتقا به پایه‌های بالاتر سنوات، سوابق کاری و شرکت در دوره‌های مربوطه ضروری است.

با توجه به کتاب‌باز بودن آزمون‌های نظام مهندسی، ابزارهای متنوعی در طول زمان و بر اساس نیاز داوطلبان به وجود آمده است که برای مثال کتب کلیدواژه این آزمون‌ها، به منظور آسان‌تر نمودن نحوه استفاده از کتب متنوع و متعددی که متقاضیان شرکت در آزمون‌های نظام مهندسی بایستی مطالعه نموده و در روز آزمون همراه خود به جلسه آزمون برده و استفاده نمایند تدوین و منتشر گردیده است. لیبل‌واژه‌ها، تیترواژه‌ها و کتب تشریح سوالات از جمله ابزارهای تسهیل کننده این آزمون‌ها می‌باشند.

آزمون نظام مهندسی

آزمون‌های نظام مهندسی در رشته‌های هفتگانه عمران (صلاحیت محاسبات، نظارت، اجرا)، معماری (صلاحیت طراحی، نظارت، اجرا)، تاسیسات برقی (صلاحیت طراحی، نظارت)، تاسیسات مکانیکی (صلاحیت طراحی، نظارت)، نقشه‌برداری، شهرسازی و ترافیک برگزار می‌شود.

مبحث مقررات ملی ساختمان چیست؟

کتب بیست و سه گانه مباحث مقررات ملی ساختمان که هرکدام به قسمت‌ها و بخش‌های متنوعی از قوانین و مقررات مربوط به این زمینه می‌پردازد، در کنار کتبی نظیر قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، منابع اصلی و درجه یک آزمون‌های نظام مهندسی به حساب می‌آیند.  درواقع این کتب، شامل ضوابط فنی، اجرایی و حقوقی مورد نیاز در طراحی، نظارت و اجرای عملیات ساختمانی می‌باشند. این عملیات می‌ تواند شامل مواردی نظیر تخریب، توسعه بنا، نوسازی، تغییر کاربری، تعمیر و مرمت و بهره‌‌برداری از ساختمان باشد.

برای مثال، در مبحث اول (تعاریف) که 68 صفحه دارد، تمامی واژه‌های کلیدی‌ و اصطلاحات فنی و حقوقی که در سایر کتب مباحث مقررات ملی ساختمان مورد استفاده قرار می‌‌گیرد بیان شده است و در مبحث دوم (نظامات اداری)، به طور اختصاصی به نظامات اداری که در صنعت ساختمان و حیطه وظایف دست‌ اندرکاران این صنعت است پرداخته شده است، این دست‌ اندرکاران می‌ توانند اشخاص حقیقی یا حقوقی مثل دفاتر مهندسی طراحی ساختمان، شهرداری‌ ها و مراجع صدور پروانه ساختمان، ناظر ساختمان، وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام‌ مهندسی و … باشند.

پکیج کامل مباحث مقررات ملی چیست؟

این پکیج، جدید ترین مباحث بیست و سه گانه مقررات ملی ساختمان را شامل می شود و تمامی کتب آن مطابق با آخرین ویرایش دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان می‌باشد و تنها پکیجی است که مبحث بیست سوم مقررات ملی را نیز شامل می‌شود.

این پکیج برای چه کسانی مناسب است؟

به علت کامل بودن این پکیج، علاوه بر متقاضیان آزمون‌های نظام مهندسی، مهندسان محترمی که حتی در آزمون‌های نظام مهندسی شرکت نکرده‌اند و یا قصد شرکت در آن را ندارند نیز می‌توانند از آن استفاده نموده و تمام مباحث مقررات ملی ساختمان را بعنوان ابزاری مهم در کنار خود داشته باشند.

چگونه می‌توان نهایت بهره را از این پکیج برد؟

مهندسین شاغل در زمینه‌های مرتبط با ساختمان‌سازی و متقاضیان محترم آزمون‌های نظام مهندسی می‌توانند به کمک ابزارهایی نظیر لیبل‌واژه، تیترواژه و کلیدواژه‌ها نهایت استفاده را از این پکیج داشته باشند. برای مثال، می‌توان این پکیج را به صورت لیبل‌گذاری شده سفارش داد تا در زمان و هزینه‌ها صرفه‌جویی نمود.

نتیجه گیری

علاوه بر تمامی متقاضیان محترم آزمون‌های نظام مهندسی، مهندسین محترمی که به هر نحو قصد فعالیت در زمینه‌های مرتبط با ساخت‌وسازهای ساختمانی را دارند می‌توانند از این پکیج بهره ببرند و جهت استفاده بهتر، می‌توانند آن را به صورت لیبل‌گذاری‌شده سفارش دهند و از ابزارهایی نظیر تیترواژه‌ها و کلیدواژه‌ها نیز استفاده نمایند‌.

برای دریافت راهنمایی بیشتر  با شماره  02166426822  و 09206426822  تماس حاصل فرمایید.

  • تحریریه
  • اسفند 18, 1402
  • 180 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...