اقدامات لازم پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی

اقدامات لازم پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

پس از قبولی در آزمون‌های نظام مهندسی چه اقداماتی لازم است؟

از آنجا که آگاهی از شرایط و ملزومات موفقیت در حرفه مهندسی، از جمله مواردی است که منجر به کاهش نگرانی و استرس مهندسین محترم می‌شود، بنیاد مهندسی ساختمان در این بخش، به ارائه توضیحاتی در رابطه با مسیر پس از قبولی در آزمون‌های نظام مهندسی می‌پردازد.

مهندسین محترم در ابتدا لازم است تا عضو سازمان نظام مهندسی شهر محل سکونت خود شوند، سپس تمام افرادی که قبول یا قبول مشروط شده باشند لازم است تا یک یا دو دوره کلاس بگذرانند که با توجه به رشته و صلاحیت، میتواند شامل دوره گزارش‌نویسی هم باشد، لازم به ذکر است که بهترین زمان جهت شرکت در این کلاس‌ها که موسسات گوناگونی برگزار می‌نمایند، بازه زمانی سه هفته پس از اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی است. همچنین باید توجه نمود که شرایط و ملزومات هر شهر در این موارد می‌تواند متفاوت باشد.

همچنین لازم به ذکر است که این دوره‌ها و کلاس‌ها که پس از قبولی در آزمون‌های نظام مهندسی برگزار می‌شوند، چه برای صلاحیت‌های متنوع و چه HSE، هرکدام در انتها آزمونی دارند که لازم است تا مهندسین محترم در آن‌ها نیز نمره قبولی که نیمی از نمره کامل است را کسب نمایند.

نکته مهمی که وجود دارد این است که مهندسین محترم نمی‌توانند به طور همزمان هم از طریق پروانه نظارت خود و هم از طریق پروانه اجرا فعالیت نمایند، چراکه ممکن است مجری ساختمانی شوند که خود ناظر هم هستند. اما می‌توان به طور همزمان در کنار این دو صلاحیت، با پروانه طراحی نیز فعالیت نمود.

برای دریافت راهنمایی بیشتر  با شماره  02166426822  و 09206426822  تماس حاصل فرمایید.

نامه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان به معاون ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص عدم اجحاف به جامعه مهندسی و بهره برداران

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه نامه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان به معاون ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص عدم اجحاف به

توضیحات بیشتر »