مقایسه کلیدواژه و پاسخ یاب

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

کتاب کلیدواژه آزمون نظام مهندسی چیست؟

با توجه به کتاب‌باز بودن آزمون‌های نظام مهندسی، کتب کلیدواژه، به منظور آسان‌تر نمودن نحوه استفاده از کتب متنوع و متعددی که متقاضیان شرکت در آزمون‌های نظام مهندسی بایستی مطالعه نموده و در روز آزمون همراه خود به جلسه آزمون برده و استفاده نمایند تدوین و منتشر گردیده است. درواقع این کتب که با عنوان کلیدواژه شناخته می‌شوند بخشی از منابع اصلی و درجه یک هیچکدام از آزمون‌های نظام مهندسی نمی‌باشند، بلکه بعنوان تسهیل کننده‌ی استفاده از منابع اصلی و درجه یک این آزمون‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کتاب‌های کلیدواژه با استخراج موضوعات و واژه‌های کلیدی تک‌تک منابعی که مواد تشکیل‌دهنده آزمون‌های نظام مهندسی را شامل می‌شوند، تاثیر مثبت و پررنگی در موفقیت در این آزمون‌ها می‌توانند داشته باشند. به عبارتی، در هنگام برگزاری آزمون‌های نظام مهندسی و هنگام روبرو شدن با مفاهیم کلیدی در سوالات این آزمون‌ها، شرکت کنندگان عزیز دو راه دارند، یکی آنکه آنقدر به منابع درجه یک و اصلی مسلط باشند که با صرف زمان کمی پس از مطالعه هر سوال، دقیقاً به همان بند از کتاب مورد نظر مراجعه نموده و پاسخ صحیح را انتخاب نمایند که رسیدن به چنین درجه‌ای از آمادگی مسلزم صرف وقت فراوانی است که چندان قابل دسترس مهندسین عزیز نمی‌باشد، و راه دوم این است که با کمک کتاب‌های کلیدواژه که ظاهری مانند لغت‌نامه‌ها دارند و مخصوص این آزمون‌ها طراحی و تدوین گردیده‌اند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پاسخ صحیح دست یابند.

این کتاب‌های کلیدواژه با فهرست حروف فارسی و به ترتیب حروف الفبا، اختصارات و کلمات متجانس، روشی سریع جهت یافتن پاسخ صحیح سوالات آزمون‌های نظام مهندسی در دسترس مهندسین عزیز قرار می‌دهند که با مسلط شدن به آن، استرس و نگرانی ناشی از حجم زیاد و تعداد زیاد منابع آزمون‌هایشان را برطرف می‌نماید.

این کتاب‌ها با بررسی سوال به سوال آزمون‌های پیشین تدوین شده و با ارجاع دادن مهندسین عزیز به تنها یک منبع، تاثیر بسیار زیادی می‌توانند بر تسریع روند شرکت در آزمون‌هایشان نمایند. لازم به ذکر است کسانی می‌توانند در این آزمون‌ها به موفقیت دست یابند که سریع‌ترین عملکرد را داشته باشند و به منظور رسیدن به چنین نتیجه‌ای لازم است تا از تمام ابزارهای مورد نیاز استفاده نمایند. برای مثال، مهندسین عزیز می‌توانند با لیبل گذاری منابع و کتب کلیدواژه به تسریع عملکرد خود کمک بسیار زیادی کنند. همچنین متقاضیان عزیز می‌توانند از تیترواژه‌ها و لیبل‌واژه‌ها استفاده نمایند.

همچنین پیشنهاد می‌شود مهندسین عزیز پس از تهیه کتب کلیدواژه، به خوبی و بادقت بخش مقدمه این کتب را مطالعه نمایند تا به درک بهتری از این کتب ارزشمند و تاثیرگذار برسند. از طرفی باید دقت نمود که کتب کلیدواژه توسط ناشرین متنوعی تدوین و چاپ می‌شوند و در نتیجه لازم است تا مهندسین محترم هنگام تهیه کلیدواژه‌ها به میزان معتبر بودن آن‌ها و به روز بودنشان دقت نمایند چراکه منابع اصلی و درجه یک در طول زمان دچار تغییرات و اصلاحاتی می‌شوند، همچنین مهندسین عزیز می‌توانند در صورت نیاز با بنیاد مهندسی ساختمان مشورت نمایند.

کتاب پاسخ‌یاب آزمون نظام مهندسی چیست؟

کتب پاسخ‌یاب آزمون‌های نظام مهندسی به منظور تسریع عملکرد مهندسان عزیز در آزمون‌های نظام مهندسی تدوین شده است. این کتب علاوه بر دارا بودن کلیدواژه‌های مهم، مطالب کلیدی و بسیار مهم را نیز شامل می‌شوند. درواقع می‌توان گفت این کتب با هدف بی‌نیاز کردن مهندسین عزیز به منابع اصلی و درجه یک که کتب کلیدواژه به‌ آن‌ها ارجاع می‌دهند طراحی شده است. به عبارتی شرکت کنندگان عزیز در آزمون‌های نظام مهندسی با تشخیص کلیدواژه‌ی هر سوال و مراجعه به کتاب پاسخ یاب می‌توانند در همین کتاب و بدون نیاز به مراجعه به کتب دیگر به پاسخ صحیح برسند. لازم به ذکر است در مقایسه کتب واژه‌یاب و کلیدواژه، از نظر حجمی و محتوایی، کتب کلیدواژه دارای کلیدواژه‌های بیشتر و کامل‌تری است اما کتب واژه‌یاب با دارا بودن توضیحات بیشتر، می‌تواند علی رغم کلیدواژه‌های کمتر به مخاطبان خاص خودش کمک نماید.

نتیجه گیری

به طور خلاصه در مقایسه کتب کلیدواژه و واژه‌یاب، باید به این نکته اساسی توجه نمود که کتب کلیدواژه، با کامل‌تر بودن و دارا بودن کلیدواژگان بیشتر نسبت به کتب پاسخ‌یاب، می‌توانند منبع و ابزار قابل اتکاتری برای مهندسین عزیز باشند. برای نمونه و درک بهتر، در ادامه قسمتی از متن کتاب کلیدواژه طلایی عمران اجرا و پاسخ‌یاب سریع نوآور جهت مقایسه آورده شده است.

کلیدواژه

پاسخ‌یاب

برای دریافت راهنمایی بیشتر  با شماره  02166426822  و 09206426822  تماس حاصل فرمایید.

  • تحریریه
  • اسفند 5, 1402
  • 100 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...