مقایسه کتب تشریح سوالات سال‌به‌سال، طبقه‌بندی شده و میکرو طبقه‌بندی شده آزمون‌های نظام مهندسی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه

کتاب تشریح سوالات آزمون‌های نظام مهندسی چیست؟

موفقیت در آزمون‌های نظام مهندسی نیازمند ابزارهای متنوعی است که هرچه بیشتر مهندسین عزیز را به تسلط در مباحث و موضوعات مرتبط با آن نزدیک کند. در کنار کلیدواژه‌ها، لیبل‌واژه‌ها و تیترواژه‌ها یکی از این ابزارها کتب تشریح سوالات آزمون‌های گذشته است. این کتاب‌ها با ارائه سوالاتی که در آزمون‌های گذشته مطرح شده است به همراه توضیح و شرح کامل پاسخ آن‌ها، ابزار مهمی در مسیر موفقیت در این آزمون‌ها به حساب می‌آیند.

ناشران متنوعی در طی سالیان اخیر اقدام به تدوین و انتشار کتاب‌هایی در این زمینه نموده‌اند و با توجه به رویکرد و ساختار کتاب‌ها، نام های گوناگونی برای این منابع انتخاب شده است. از آنجا که این گوناگونی می‌تواند منجر به سردرگمی و افزایش نگرانی مهندسان عزیز شود، در این بخش به توضیح انواع این کتاب‌های مهم می‌پردازیم.

به طور کلی کتبی که سوالات آزمون‌های نظام مهندسی را در اختیار مهندسین عزیز قرار می‌دهند به دو دسته قابل تقسیم هستند، یکی ارائه‌دهندگان سوالات تالیفی و دیگری سوالات آزمون‌های ادوار گذشته، در این بخش به بررسی دسته دوم می‌پردازیم که خود آن به انواع متنوعی تقسیم می‌شود. کتبی که سوالات ادوار گذشته را ارائه می‌نمایند شامل کتب تشریح سوالات طبقه‌بندی شده، کتب تشریح سوالات میکروطبقه بندی شده و کتب تشریح سوالات سال‌به‌سال می‌شود.

کتاب تشریح سوالات سال به سال آزمون‌های نظام مهندسی چیست؟

این کتاب‌ها با ارائه سوالاتی که در آزمون‌های ادوار گذشته مطرح گردیده است و به ترتیب تاریخ برگزاری آزمون‌های نظام مهندسی، از نظر ساختاری به ساده‌ترین صورت ممکن به ارائه آزمون‌های ادوار گذشته همراه با پاسخ تشریحی کامل پرداخته‌اند. همچنین این کتاب‌ها با ارائه نکات مهم مربوط به هر آزمون و مشخص نمودن کلیدواژه صحیح هر سوال، به موفقیت مهندسین عزیز در آزمون‌های نظام مهندسی کمک بسیاری می‌کنند.

برای درک بهتر این نوع از کتاب‌ها می‌توان به کتاب تشریح كامل سوالات آزمون‌های نظام مهندسی تاسیسات برقی (نظارت و طراحی) اشاره نمود. این کتاب که در دو بخش مجزا و جداگانه به ارائه نکات مهم و کلیدی مقررات ملی ساختمان و بررسی و تشریح پانزده دوره از سوالات ادوار گذشته پرداخته است. همچنین ارائه خلاصه دروس مورد نیاز آزمون‌ها و نکات کاربردی و اجرایی مرتبط با هر سوال این نوع از کتاب‌ها را به منابعی کامل برای آمادگی با آزمون‌های نظام مهندسی تبدیل نموده است.

جلد کتاب

فهرست کتاب

تشریح كامل سوالات آزمون‌های نظام مهندسی تاسیسات برقی (نظارت و طراحی)

کتاب تشریح سوالات طبقه‌بندی شده آزمون‌های نظام مهندسی چیست؟

این کتاب‌ها بر اساس موضوعات و مباحث مطرح در هر آزمون و یا سرفصل‌های شورای تدوین مقررات ملی ساختمان طبقه‌بندی شده‌اند که این رویکرد در تدوین کتاب منجر می‌شود تا مهندسین عزیز بتوانند موضوع به موضوع و یا مبحث به مبحث در جهت تسلط بر موارد متنوع اقدام به مطالعه و تست‌زنی نمایند. همچنین ویژگی‌هایی نظیر ارائه کلیدواژه هر سوال می‌تواند به یادگیری تشخیص کلیدواژه هر سوال کمک نماید.

 برای مثال کتاب تشریح کامل سوالات طبقه‌بندی شده آزمون‌های نظام مهندسی تأسیسات برقی (صلاحیت طراحی)، هم بر اساس موضوعات مربوط به این رشته و هم بر اساس مباحث مقررات ملی ساختمان طبقه‌بندی گردیده است.

جلد کتاب

فهرست کتاب

کتاب تشریح کامل سوالات طبقه‌بندی شده آزمون‌های نظام مهندسی تاسیسات برقی (طراحی)

کتاب تشریح سوالات میکروطبقه‌بندی شده آزمون‌های نظام مهندسی چیست؟

این کتاب‌ها با طبقه بندی دقیق‌تر و جزئی‌تر مطالب و سوالات ادوار گذشته کمک زیادی به درک مفاهیمی که به فهم ساختار سوالات آزمون‌های نظام مهندسی و اولویت‌های طراحان سوالات این آزمون‌ها می‌انجامد می‌نمایند. همچنین ارائه ویژگی‌هایی نظیر مشخص نمودن کلیدواژه‎ هر سوال به درک چگونگی کارکرد کلیدواژه‌ها نیز کمک می‌نماید.

برای مثال می‌توان به کتاب تشریح کامل سوالات میکرو طبقه‌بندی شده آزمون‌های نظام مهندسی تاسیسات برقی (طراحی) اشاره نمود، این کتاب با تعیین سوالات مشابه یا پر تکرار در هر آزمون، طبقه بندی سوالات براساس موضوع، طبقه بندی پلکانی سوالات از آسان به دشوار، خلاصه نکات مهم درس در ابتدای هر موضوع، نکات و روش های حل تستی مرتبط با هر سوال به طبقه‌بندی دقیق‌تر سوالات این آزمون پرداخته است و داوطلبان عزیز را به مسلط شدن به سوالات ادوار گذشته نزدیک نموده است.

جلد کتاب

فهرست کتاب

کتاب تشریح کامل سوالات میکرو طبقه_بندی شده آزمون_های نظام مهندسی تاسیسات برقی (طراحی)

نتیجه‌گیری

بررسی سوالات ادوار گذشته برای مهندسین عزیزی که قصد موفقیت در آزمون‌های نظام مهندسی را دارند، بخشی ضروری به شمار می‌آید. چراکه لازم است مهندسین عزیز همزمان با مسلط شدن به مطالب متنوع، با رویکرد طراحان سوال نیز آشنا شده و به ادبیات این آزمون‌ها و شیوه‌های خاص طراحی سوال در آزمون‌های نظام مهندسی مسلط باشند. همچنین مهندسین عزیز می‌توانند با سفارش کتاب‌های خود به صورت سیمی و لیبل‌دار به سرعت عمل و راحتی خود کمک بیشتری نمایند.

انواع شیوه‌های مطالعه سوالات ادوار گذشته می‌توانند در مسیر موفقیت مهندسین عزیز در آزمون‌های نظام مهندسی مفید واقع شوند اما لازم است که داوطلبان عزیز  با انواع طبقه‌بندی‌ها در این زمینه آشنا شوند تا بتوانند مطابق با شیوه مطالعه خود، بهترین ابزارها را تهیه و مطالعه نمایند. برای مثال مهندسین عزیزی که تمایل دارند تا موضوع به موضوع به مطالب مسلط شوند می‌توانند به کتاب‌هایی که سوالات آزمون‌های گذشته را به همین طریق طبقه‌بندی نموده‌اند مراجعه نمایند و داوطلبینی که می‌خواهند آزمون‌های ادوار گذشته را به ترتیب سال به سال مطالعه نمایند می‌توانند کتبی را تهیه نمایند که به همین ترتیب تدوین گردیده‌اند.

برای دریافت راهنمایی بیشتر  با شماره  02166426822  و 09206426822  تماس حاصل فرمایید.