مقایسه کتب تشریح سوالات تالیفی و غیر تالیفی

مقایسه کتب تشریح سوالات تالیفی و غیر تالیفی آزمون‌های نظام مهندسی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

کتاب تشریح سوالات آزمون‌های نظام مهندسی چیست؟

چه کتبی که سوالات ادوار گذشته را و چه کتبی که سوالات تالیفی و جدیدی را در اختیار مهندسین عزیزی که که تمایل به شرکت در آزمون‌های نظام مهندسی دارند قرار می‌دهند از جمله ابزارهای بسیار مهم در مسیر  موفقیت در این آزمون‌ها به شمار می‌روند. این کتاب‌ها یا با ارائه سوالات جدید که قبلا مطرح نشده یا سوالاتی که در آزمون‌های گذشته مطرح شده است به همراه توضیح و شرح کامل پاسخ آن‌ها می‌توانند به مهندسین عزیز  کمک بسیاری نمایند. هر دو دسته این کتب، در مجموعه کتب تشریح سوالات آزمون‌های نظام مهندسی قرار می‌گیرند.

از آنجا که درک تفاوت‌های اساسی این کتب که از انواع متنوعی تشکیل شده‌اند برای موفقیت مهندسین عزیز در مسیر آزمون‌های نظام مهندسی ضروری است، در این بخش به توضیح این مسئله پرداخته می‍شود. همچنین از آنجا که بررسی کتبی که سوالات غیرتالیفی یا سوالات ادوار گذشته را در اختیار مهندسین عزیز قرار می‌دهند در مقاله‌ای با عنوان مقایسه کتب تشریح سوالات سال‌به‌سال، طبقه‌بندی شده و میکرو طبقه‌بندی شده آزمون‌های نظام مهندسی ارائه گردیده است در این بخش به بررسی کتبی که سوالات تالیفی و جدید در اختیار مهندسین عزیز قرار می‌دهند پرداخته می‌شود.

کتاب تشریح سوالات تالیفی آزمون‌های نظام مهندسی چیست؟

این کتاب‌ها بر اساس تجربه چندین ساله مؤلفین و ناشرین در تالیف کتب نظام مهندسی و تدریس در آموزشگاه‌های متنوع همراه با در نظر گرفتن نقاط قوت و ضعف مهندسین عزیز تهیه می‌شوند. روند ارائه سوالات نیز در این کتا‌ب‌ها، موازی با مطالب ارائه شده در منابع اصلی این آزمون‌ها و به ترتیب مباحث مقررات ملی ساختمان می‌باشد. در ادامه برای نمونه، تصویر جلد و فهرست کتاب مجموعه سوالات تالیفی آزمون‌های نظام مهندسی عمران نظارت و اجرا ارائه گردیده است.

جلد کتاب

فهرست کتاب

کتاب مجموعه سوالات تالیفی آزمون‌های نظام مهندسی عمران نظارت و اجرا
فهرست تشریح سوالات تالیفی عمران نظارت و اجرا

از ویژگی‌های مهم این کتاب‌ها، می‌توان به این نکته اشاره نمود که می‌توان با توجه به نوع ساختار این کتب، ابتدا مطالعه مباحث مقررات ملی ساختمان را یکی یکی و کامل انجام داد سپس جهت تست‌زنی در این کتب اقدام نمود. همچنین ارائه کامل و جداگانه پاسخنامه سوالات در بخشی جداگانه نیز منجر می‎تواند منجر به افزایش تمرکز مهندسین عزیز گردد. پس این کتب با توجه به ساختار و مطالبشان، در دسته کتب تشریح سوالات طبقه‌بندی‌شده قرار می‌گیرند. همچنین این کتاب‌ها با ارجاع دقیق به منابع اصلی و درجه یک آزمون‌های نظام مهندسی به افزایش تسلط مهندسین عزیز در منابع اصلی نیز می‌توانند کمک بسیاری نمایند.

کتاب تشریح سوالات ادوار گذشته و غیرتالیفی آزمون‌های نظام مهندسی چیست؟

این کتاب‌ها از نظر ساختاری به ساده‌ترین صورت ممکن به ارائه آزمون‌های ادوار گذشته همراه با پاسخ تشریحی و کامل پرداخته‌اند. همچنین این کتاب‌ها با ارائه نکات مهم مربوط به هر آزمون و مشخص نمودن کلیدواژه صحیح هر سوال و ارجاع دقیق به منبع سوال‌ها، به موفقیت مهندسین عزیز در آزمون‌های نظام مهندسی کمک بسیاری می‌کنند. لازم به ذکر است کتب متنوعی که با این رویکرد برای آزمون‌ها و رشته‌های متنوع تدوین گردیده‌اند بنا به احساس ضرورت مولفین، می‌توانند شامل ویژگی‌های متنوع‌تری باشند، در نتیجه لازم است تا مهندسین عزیز قبل از تهیه کتب مورد نظرشان، اقدام به بررسی توضیحات مربوط به  هر کتاب نمایند.

برای درک بهتر این نوع از کتاب‌ها می‌توان به کتاب تشریح كامل سوالات آزمون‌های نظام مهندسی معماری اجرا اشاره نمود. این کتاب با ارائه آزمون به آزمون و همراه با پاسخ‌های تشریحی، به منبع باکیفیتی برای مهندسین عزیزی که قصد شرکت در این آزمون را دارند تبدیل شده است.

جلد کتاب

فهرست کتاب

کتاب تشریح سوالات آزمون‌ نظام مهندسی معماری اجرا
فهرست تشریح سوالات سال به سال معماری اجرا

نتیجه‌گیری

کتبی که سوالات متنوع و مرتبط با آزمون‌های نظام‌ مهندسی در اختیار مهندسین عزیز قرار می‌دهند با هر ساختاری که تدوین شده باشند ابزارهای مهمی در مسیر موفقیت در این آزمون‌ها می‎باشند. از آنجا که هر داوطلب بنابر نیاز خود ممکن است شیوه مطالعه متفاوتی در پیش گیرد، وجود تنوع در ابزارها و کتب، می‌تواند کمک بسیاری به این مهندسین عزیز نماید.

همچنین با توجه با ساختار کتب، پیشنهاد می‌شود مهندسین عزیزی که در بازه زمانی‌ مطالعه منابع اصلی خود هستند و قصد مطالعه مبحث به مبحث را دارند از کتبی استفاده نمایند که بر همین اساس طبقه‌بندی گردیده است و داوطلبین عزیزی که این دوره را گذرانده‌اند و در پی تست‌زنی مروری و تسلط کامل پس از مطالعه مباحث اصلی هستند، از کتبی استفاده نمایند که سوالات ادوار گذشته را آزمون‌ به آزمون ارائه می‌نمایند.

نوع کتاب تشریح سوالات

سوالات ادوار گذشته

سوالات جدید و تالیفی

مشخص نمودن کلیدواژه هر سوال

ارجاع به منابع اصلی برای هر سوال

تالیفی

ندارد

دارد

ندارد

دارد

ادوار گذشته و غیرتالیفی

دارد

ندارد

دارد

دارد

نوع کتاب تشریح سوالات

سوالات ادوار گذشته

سوالات جدید و تالیفی

مشخص نمودن کلیدواژه هر سوال

ارجاع به منابع اصلی برای هر سوال

تالیفی

ندارد

دارد

دارد

دارد

غیرتالیفی

دارد

ندارد

دارد

دارد

برای دریافت راهنمایی بیشتر  با شماره  02166426822  و 09206426822  تماس حاصل فرمایید.