مقایسه کتاب تشریح و طراحی سوالات آزمون‌های نظام مهندسی معماری طراحی (مهندس دریانی) و کتاب تشریح و طراحی سوالات آزمون‌های نظام مهندسی معماری‌ طراحی به‌ روش پازل (مهندس بیات)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه

کتاب تشریح و طراحی سوالات آزمون‌های نظام مهندسی معماری طراحی چیست؟

از آنجا که آزمون طراحی معماری نظام مهندسی آزمونی چالش‌برانگیز  است، لازم است مهندسین عزیز به کمک کتب، ابزارهای متنوع نظیر کلیدواژه‌ها، لیبل‌واژه‌ها و تیترواژه‌ها و تمرین‌ کافی، خود را برای این آزمون آماده نمایند. کتاب‌هایی که سوالات آزمون‌های گذشته و روند درست حل مسائل آن‌ها را در اختیار مهندسین عزیز قرار می‌دهند، از جمله ابزارهای بسیار مهم جهت موفقیت داوطلبین عزیز می‌باشند. به کمک این کتاب‌هاست که مهندسین عزیز می‌توانند با شیوه درست برخورد با چالش‌های تئوری و عملی موجود در این آزمون آشنا شده و با تمرین، به نگرانی و استرس خود چیره شوند.

همچنین از آنجا که ناشرین محترم اقدام به انتشار کتب متنوعی در این زمینه نموده‌اند، لازم است تا مهندسین عزیز با شناخت کافی از این کتب، انتخاب درستی در این زمینه داشته باشند تا از ابتدا هم در وقت و هم در هزینه‌های اقتصادی خود صرفه‌جویی نمایند. درواقع لازم است که داوطلبین عزیز بر اساس شیوه مطالعه خود و نکاتی از این دست، اقدام به تهیه ابزارهای مورد نیاز خود نمایند.

انواع کتا‌ب‌ها در این زمینه کدام‌اند؟

به طور کلی کتبی که در این زمینه موجود هستند به دو دسته تقسیم می‌شوند، یک دسته کتاب‌هایی که با ارائه آزمون به آزمون و تشریح کامل پاسخ سوالات آن‌ها به مهندسین عزیز در درک این آزمون‌ها کمک می‌نمایند و دسته دوم، کتبی که ابتدا با ارائه درسنامه و نکات آزمونی، مطالب مفید و مهم مربوط به این آزمون‌ها را طبقه‌بندی نموده سپس آزمون‌های گذشته را با پاسخ‌های کامل بررسی می‌نمایند. قطعا هر دو ساختار موجود در این کتاب‌ها مفید بوده و لازم است تا مهندسین عزیز بر اساس معیارها و شیوه مطالعه خود اقدام به تهیه این کتب نمایند.

مثال نوع اول: کتاب تشریح و طراحی سوالات آزمون‌های نظام مهندسی معماری طراحی (مهندس دریانی)

در این کتاب که ساختاری ساده دارد، مهندسین عزیز میتوانند نقشه‌های مورد تأیید نظام مهندسی و فرآیند طراحی آزمون‌های سال‌های گذشته را بررسی نمایند. آزمون‌های سال‌های گذشته تا آخرین آزمون در این کتاب قرار گرفته که شامل طراحی ساختمان‌های مجزا و منفصل و طراحی ساختمان‌های ردیفی و متصل است. همچنین زمین‌های طراحی که مورد سؤال بوده متنوع است و کاربری‌های مختلف غیر مسکونی را نیز شامل شده است.

جلد کتاب

فهرست کتاب

کتاب تشریح و طراحی سوالات آزمون‌های نظام مهندسی معماری طراحی (مهندس دریانی)
فهرست کتاب تشریح و طراحی مهندس دریانی

مثال نوع دوم: کتاب تشریح و طراحی سوالات آزمون‌های نظام مهندسی معماری‌ طراحی به‌ روش پازل (مهندس بیات)

ابن کتاب در ابتدا با ارائه گرافیکی و با کیفیت نکات آزمونی و درسنامه‌ای مفید، روش خاص این کتاب، یعنی روش پازل توضیح داده شده است تا مهندسین عزیز به کمک این روش، در زمان خود هنگام شرکت در جلسه آزمون صرفه‌جویی بیشتر داشته باشند و به سرعت به پاسخ صحیح برسند. این کتاب با ساختاری طبقه‌بندی شده و پیشرفته، منبع آموزشی، تحلیلی و تمرینی مناسب و با کیفیتی جهت موفقیت در آزمون طراحی معماری نظام مهندسی می‌باشد.

با توجه به گستردگی مطالب مرتبط با این آزمون‌ها، لازم است که مهندسین عزیز به طور خلاصه بتوانند موارد مهم‌تر را مرور نمایند که این کتاب به خوبی در این مسیر به داوطلبین عزیز کمک می‌نماید. از طرفی کتاب‌باز بودن این آزمون‌ها می‌تواند منجر به سردرگمی مهندسین عزیز در جلسه برگزاری آزمون گردد که با نکات عملی و آزمونی مطرح شده در این کتاب می‌توان از آن نگرانی و سردرگمی دور ماند.

این کتاب‌ها با بررسی سوال به سوال آزمون‌های پیشین تدوین شده و با ارجاع دادن مهندسین عزیز به تنها یک منبع، تاثیر بسیار زیادی می‌توانند بر تسریع روند شرکت در آزمون‌هایشان نمایند. لازم به ذکر است کسانی می‌توانند در این آزمون‌ها به موفقیت دست یابند که سریع‌ترین عملکرد را داشته باشند و به منظور رسیدن به چنین نتیجه‌ای لازم است تا از تمام ابزارهای مورد نیاز استفاده نمایند. برای مثال، مهندسین عزیز می‌توانند با لیبل گذاری منابع و کتب کلیدواژه به تسریع عملکرد خود کمک بسیار زیادی کنند. همچنین متقاضیان عزیز می‌توانند از تیترواژه‌ها و لیبل‌واژه‌ها استفاده نمایند.

جلد کتاب

فهرست کتاب

کتاب تشریح و طراحی سوالات آزمون های نظام مهندسی معماری‌ طراحی به روش پازل (مهندس بیات)
فهرست کتاب تشریح و طراحی مهندس بیات

نتیجه‌گیری

در مقایسه کتب مهندس دریانی و مهندس بیات، باید به این نکته مهم توجه نمود که هر دو کتاب به روشی منطقی و درست به ارائه پاسخ‌های تشریحی آزمون‌های ادوار گذشته پرداخته‌اند و این مهندسین و داوطلبین عزیز هستند که با توجه به شیوه مورد نظر خود می‌توانند اقدام به انتخاب و تهیه کتاب مورد نظر خود نمایند. برای مثال، با توجه به بررسی انجام پذیرفته، کتاب تالیف شده توسط مهندس بیات به علت ارائه مطالب تفکیک‌شده در فهرست اصلی، قابلیت بهتری جهت مطالعه مهندسین عزیز در دوره مطالعه مباحث و منابع اصلی و درجه یک را داشته و کتاب مهندس دریانی به علت ارائه صرفاً آزمون به آژمون، جهت استفاده پس از مطالعه منابع اصلی مفیدتر می‌تواند واقع شود.

نام مولف

ارائه درسنامه گرافیکی جدا از سوالات

فهرست تفکیک‌شده و موضوعی

قابلیت مطالعه موضوعی

مهندس دریانی

ندارد

ندارد

ندارد

مهندس بیات

دارد

دارد

دارد

نام مولف

ارائه درسنامه گرافیکی جدا از سوالات

فهرست تفکیک‌شده و موضوعی

قابلیت مطالعه موضوعی

مهندس دریانی

ندارد

ندارد

ندارد

مهندس بیات

دارد

دارد

دارد

برای دریافت راهنمایی بیشتر  با شماره  02166426822  و 09206426822  تماس حاصل فرمایید.

  • تحریریه
  • اسفند 9, 1402
  • 169 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...