راهنمای تیترواژه طلایی بنیاد مهندسی ساختمان

تیترواژه طلایی چیست؟

تیترواژه طلایی مباحث مقررات ملی ساختمان، فهرستی جامع از تیتر های اصلی و فرعی، محتوا و ریزموضوعات مهم مختص هر یک از کتاب های مباحث مقررات ملی ساختمان است.

چرا باید از تیترواژه طلایی یا راهکار های مشابه استفاده کنیم؟

در آزمون نظام مهندسی با توجه به تعداد زیاد منابع آزمون ، حجم زیاد و پراکندگی مطالب و همچنین محدودیت زمان آزمون، دسترسی سریع به مطالب هر کتاب یکی از چالش های اصلی در فرآیند مدیریت زمان آزمون است. بنابراین داوطلبان برای افزایش شانس قبولی نیازمند راهکار هایی برای ذخیره زمان و تسریع در دسترسی به مطالب هستند. اگرچه استفاده از فهرستِ ابتدای کتاب نیز می‌تواند در پیدا کردن و یافتن صفحات یا موضوع موردنظر مفید باشد اما این موضوع نیازمند زمان بسیار زیادی است؛ ضمن اینکه در اکثر کتب مقررات ملی ساختمان، فهرست‌ها کلی و در برخی موارد دارای مشابهت ها و ابهامات زیادی هستند که قطعا مراجعه به فهرست کتاب در جلسه آزمون نتیجه ای جز سردرگمی داوطلبان و در نتیجه هدر رفتن زمان آزمون نخواهد داشت.

یک تیترواژه خوب باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

یک تیترواژه خوب تیترواژه ای است که با تحلیل آزمون های ادوار گذشته و بررسی مفهومی مطالب هر کتاب ، فهرست ریز و جامعی از تمامی محتوای هر کتاب در اختیاز دواطلب بگذارد. این فهرست باید تیترهای اصلی و فرعی و محتواهای مهم و نیز محتواهایی که اگر چه جزو مطالب اصلی کتاب نیستند اما امکان طرح سوال از آن وجود دارد را شامل بشود و نیز در هر دوره مورد بازنگری و ویرایش قرار گرفته و همچنین مطابق با تغییر ویرایش مباحث به روز باشد.

مفید بودن یک تیترواژه با معیار تعداد ردیف ها و صفحات تیترواژه قابل تشخیص نیست و تیترواژه ای که قطور باشد الزاما تیتراژه مفید تری نخواهدبود؛ بلکه در صورت زیاد بودن مطالب، خود تیترواژه باعث سردرگمی داوطلب در میان انبوهی از مطالب غیر مفید خواهدشد و ماهیت کمک به داوطلب را از دست خواهدداد.

نمونه تیترواژه

تیترواژه طلایی مناسب چه کسانی است؟

تیترواژه طلایی برای آن دسته از داوطلبان کارا و مفید خواهدبود که آشنایی با کتاب ها داشته باشند و حداقل یکبار کتاب های مقررات ملی ساختمان را روزنامه وار مطالعه کرده باشند.

تیترواژه طلایی مناسب چه کسانی است؟

تیترواژه طلایی برای داوطلبانی که بدون مطالعه موثر قصد شرکت در آزمون داشته باشند، به هیچ عنوان راهکار مفید و مناسبی نخواهدبود.

روش استفاده از تیترواژه طلایی چگونه است؟

روش استفاده از تیترواژه طلایی بدین صورت است که تیترواژه هر مبحث روی جلد آن کتاب نصب شده به شکلی که شماره مبحث از بالای تیترواژه قابل مشاهده باشد. سپس در جلسه آزمون پس از مشاهده هر سوال، با توجه به اینکه تست موردنظر از چه کتابی است، به مبحث موردنظر مراجعه کرده و در تیترواژه آن به فصل موردنظر رفته و به دنبال ریز موضوعِ سؤال می‌گردیم تا موضوع را پیدا کرده و به شماره صفحه ای که در روبروی موضوع نوشته شده مراجعه خواهیم کرد.

راهکار های دیگری برای قبولی در آزمون نظام مهندسی وجود دارد؟

برای قبولی در آزمون نظام مهندسی علاوه بر اعتماد به نفس و مدیریت ذهن خود به تنها چیزی که نیاز دارید تسلط بر مطالب و مدیریت زمان است. بنابراین هر روشی که تسلط شما را به مطالب و همچنین سرعت شما را در دسترسی به مطالب بالا ببرد به این شرط که به خودی خود باعث سردرگمی شما نشود روش مفیدی خواهدبود.

موسسات و مدرسان آزمون روش های بسیار زیادی را با عناوین مختلف به داوطلبان توصیه می‌کنند که عمدتاً در جای خود مفید هستند؛ اما توجه داشته باشید تمرکز روی این روش ها نباید شما را از پرداختن به مطالعه و بررسی خود منابع اصلی آزمون غافل کند. لذا توصیه اکید ما برای قبولی و موفقیت، مطالعه منابع اصلی آزمون و همچنین سنجش اطلاعات خودتان با تست زدن است.

از آنجایی که ابزار تیترواژه خود یک منبع دارای مطالب ثانویه نبوده و صرفا وسیله ای برای تسریع دسترسی شما به منابع اصلی است؛ بنابراین همچون روش لیبل‌گذاری کتاب ها و کلیدواژه یک روش بسیار کارا و مطمئن برای افزایش سرعت شما در یافتن مطالب خواهد بود.

امیدواریم با عمل به موارد گفته شده به هدف خود یعنی قبولی در آزمون نظام مهندسی نزدیک شده و مجموعه بنیاد مهندسی ساختمان نیز سهم کوچکی در این موفقیت شما داشته باشد.

در پایان از شما مهندس گرامی دعوت می‌کنیم تا ضمن عضویت در سایت بنیاد مهندسی ساختمان سوالات احتمالی خود را مطرح نموده و همچنین ما را از نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود بهره‌مند فرمایید.

برای تهیه نسخه چاپی یا دانلودی محصول بر روی تصاویر زیر می‌توانید کلیک نمایید.

  • تحریریه
  • اسفند 3, 1402
  • 90 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...