مقایسه کتب زلزله

مقایسه کتب استاندارد 2800، پیوست6 و راهنمای طراحی و اجرای دیوارهای بنایی محوطه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

چرا مقایسه این سه کتاب مفید است؟

از آنجا که این سه کتاب ارتباط معنایی با زلزله و مباحث مربوط به آن دارند، مقایسه آن‌ها می‌تواند به درک ارزش و جایگاه هر کدام از آن‌ها کمک نماید.

کتاب استاندارد 2800 چه کتابی است؟

این کتاب که توسط بنیاد مهندسی ساختمان در بخشی جداگانه و به طور کامل با کتاب پیوست ششم مقایسه شده است، علاوه بر اهمیت فراوان در مسائل اجرایی و فنی، یکی از منابع مهم در آزمون‌های نظام مهندسی رشته عمران محاسبات، عمران نظارت و عمران اجرا می‌باشد که متقاضیان آزمون‌های نظام مهندسی در رشته عمران لازم است برای موفقیت در این آزمون‌ها حتماً اقدام به مطالعه آن نمایند.

به طور خلاصه، این کتاب به منظور کاهش خسارات وارده از زلزله بر ساختمان‌ها تدوین گردیده است و مهندسان و متقاضیان عزیز آزمون‌های نظام مهندسی می‌توانند جهت درک بهتر این کتاب به مقاله مقایسه آن با کتاب پیوست ششم مراجعه نمایند.

آیین‌نامه طراحی ساختمان‌ها در برابر زلزله (استاندارد۲۸۰۰)

کتاب پیوست ششم استاندارد 2800 چه کتابی است؟

این کتاب نیز مانند کتاب استاندارد 2800 یکی از منابع آزمون‌های نظام مهندسی می‌باشد و شباهت ظاهری زیادی نیز به آن دارد، درواقع این کتاب یکی از منابع درجه یک و اصلی آزمون‌های نظام مهندسی رشته عمران نظارت، عمران اجرا، معماری نظارت و معماری اجرا می‌باشد و شرکت‌کنندگان و مهندسان عزیز می‌توانند به کمک کتب کلیدواژه به آسانی از آن بهره ببرند. لازم به ذکر است که این کتاب از حجم بسیار کمی برخوردار بوده و به آسانی قابل مطالعه و استفاده می‌باشد. حجم شصت و هشت صفحه‌ای این کتاب، آن را به منبعی تبدیل نموده که می‌توان به راحتی و به سرعت مطالعه نموده و به آسانی در مواردی نظیر آزمون نظام مهندسی استفاده نمود.

برای درک کامل این کتاب نیز می‌توان به مقاله مقایسه کتاب استاندارد 2800 با کتاب پیوست ششم آن مراجعه نمود.

کتاب پیوست ۶ استاندارد ۲۸۰۰ طراحی لرزه‌ای و اجرای اجزای غیر سازه‌ای معماری

کتاب راهنمای طراحی و اجرای دیوارهای بنایی محوطه چه کتابی است؟

این کتاب به علت احساس نیاز به ضرورت تدوین دستورالعملی جهت طراحی دیوارهای بنایی محوطه، پس از بروز خسارات بسیار در زلزله‌های گذشته توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منتشر گردیده است. ایمنی این دیوارهای محوطه، به علت تاثیر بسیار زیاد در ایمنی جانی و حفظ حریم ساختمان‌ها و عدم ایجاد اخلال در مسیرهای امدادرسانی و نظم شهری دارای اهمیت فراوانی می‌باشد که این کتاب به همین موضوع و مفاهیم مهندسی مرتبط با آن می‌پردازد.

همچنین این کتاب یکی از منابع اصلی و درجه یک برای آزمون‌ نظام مهندسی عمران نظارت، عمران اجرا، معماری نظارت و معمار اجرا می‌باشد و در نتیجه لازم است تا مهندسین و داوطلبین این آزمون‌ها اقدام به مطالعه آن نمایند.

کتاب راهنمای طراحی و اجرای دیوارهای بنایی محوطه

نتیجه‌گیری

این سه کتاب در جهت ایمنی هر چه بیشتر انسان، ساختمان‌ها و سازه‌ها در برابر خطرات ناشی از زلزله نوشته شده‌اند، و هرکدام پاسخگوی بخشی از این نیاز مهم می‌باشند. همچنین از آنجا که هر سه کتاب از منابع اصلی و درجه یک آزمون‌های نظام مهندسی می‌باشند لازم است تا داوطلبین محترم این آزمون‌ها بنا بر نیازشان اقدام به تهیه و مطالعه آن‌ها نمایند. همچنین به منظور تسریع در عملکرد و هرچه راحت‌تر نمودن کار با این کتب، مهندسین و متقاضیان محترم آزمون‌هآی نظام مهندسی می‌توانند کتب مورد نظر خود را به صورت سیمی و لیب‌گذاری شده سفارش دهند.

نام کتاب

کلیدواژه

امکان استفاده با کتاب کلیدواژه

امکان لیبل‌گذاری و سیمی کردن

تعداد صفحات

استاندارد 2800

ندارد

دارد

دارد

212

پیوست 6 استاندارد 2800

ندارد

دارد

دارد

68

راهنمای طراحی و اجرای دیوارهای بنایی محوطه

ندارد

دارد

دارد

54

کلیدواژه

کلیدواژه

امکان استفاده با کتاب کلیدواژه

امکان لیبل‌گذاری و سیمی کردن

تعداد صفحات

استاندارد 2800

ندارد

دارد

دارد

212

پیوست 6 استاندارد 2800

ندارد

دارد

دارد

68

راهنمای طراحی و اجرای دیوارهای بنایی محوطه

ندارد

دارد

دارد

54

برای دریافت راهنمایی بیشتر  با شماره  02166426822  و 09206426822  تماس حاصل فرمایید.