اخبار

جلسه خزانه دارهای سازمان استان ها و هیات رئیسه شورای مرکزی

جلسه خزانه دارها با هیات رئیسه

جلسه مشترک خزانه دار های سازمان استان ها و هیات رئیسه شورای مرکزی برگزار گردید

طبق گزارشی که بنیاد مهندسی ساختمان از سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی دریافت کرد،جلسه مشترک خزانه دارهای سازمان استان ها و هیات رئیسه شورای مرکزی روز دوشنبه 1401/11/10 در سالن جلسات شورای مرکزی برگزار گردید.

حمزه شکیب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان در این جلسه که با دستور کار بررسی راه‌کار های تامین منابع دریافتی سازمان و سازمان استان ها شروع شد با تاکید بر ایجاد وحدت در استان‌ها اظهار داشت: ابطال دریافت هزینه شناسنامه فنی ملکی ساختمان در هیات عمومی دیوان عدالت اداری از موارد مهمی است که سبب چالش در مباحث درآمدی سازمان استان‌ها شده است.

ایشان ادامه دادند: با اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و همچنین ایجاد منابع درآمدی پایدار درصدد رفع مشکل درآمدی سازمان هستیم.

وی با تاکید بر برگزاری جلسات خزانه دارها، بررسی دغدغه ها و چالش‌های درآمد پایدار و منابع درآمدی جدید در استان‌ها، پی‌گیری نظام نامه ها، مباحث دریافتی از کنترل نظارت از جمله مواردی دانست که در این جلسات مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه ی این جلسه خزانه دارهای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها در مورد معضلات و مشکلات اعم از مقررات جاری مالیات از سود سپرده، مناقصات سازمان‌ها، یکسان سازی حقوق و دستمزد کارمندان و چالش حذف درآمد حاصل از شناسنامه فنی ملکی ساختمان به بحث و تبادل نظر پرداختند. هم‌چنین حق الزحمه پایین خدمات مهندسی در قبال مسئولیت آن از جمله مواردی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد.

بنیاد مهندسی ساختمان

Bonyadsite

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *