اخبار

قوانین جدید ساختمانی در راه است

قوانین جدید ساختمانی در راه است کم‌کاری در زمینه مناسب سازی شهری

بیست و پنجمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به میزبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از ۲۷ بهمن ماه در شهر میراث جهانی یزد آغاز شده و تا ۲۹ بهمن ماه  ادامه داشت در این اجلاس معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور ، مهدی جمالی نژاد ، اظهار داشت: توجه به ترافیک و بهره‌وری ساختمان به عنوان قوانین جدید ساختمانی در سال آینده اجباری می شود و باید در دستور کار مهندسان و فعالان این عرصه قرار گیرد.

وی ادامه داد: قبلا مشکلات انسانی دامن گیر ساختمان ها بود اما در سال های اخیر مشکلاتی مثل برق و گاز نیز به آن اضافه شده که نباید چشم انتظار دولت باشیم بلکه نیاز است مهندسان در این زمینه ورود کرده و برای بهینه سازی اقدام کنند، البته نقش مردم نیز مهم است.

رئیس شورای عالی ترافیک کشور اظهار داشت: آشفتگی ترافیکی در شهرهای بزرگ بیداد می کند و مهندسان باید به شان اصلی خود برگردند و برای ترافیک هم چاره ای کنند، همچنین توجه به مسائل نوین برای کاهش هزینه از دیگر درخواست‌های ما از مهندسان است.

وی یادآور شد: باید لزوم توجه به مباحث ساختمانی و معابر برای تردد معلولان در دستور کار قرار گیرد که متاسفانه در این عرصه بسیار کم‌کار بوده‌ایم و در حوزه مناسب سازی فوق العاده فقیر هستیم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: قیمت به عنوان تیغ دو لبه در ساختمان مطرح است؛ اگر هزینه بالا رود باعث عدم توانایی مردم و اگر کاهش یابد باعث عدم کیفیت ساختمان می شود و لذا نیاز است هم‌افزا عمل کنیم و به ساختمان های بدون مجوز نیز باید توجه شود چون جامعه ما دیگر توان پلاسکوی جدید را ندارد.

منبعخبر گذاری مهر

بنیاد مهندسی ساختمان

bonyadsite.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *