مبحث بیست و یکم در آزمون‌های نظام

مبحث بیست و یکم مقررات ملی ساختمان در آزمون‌های نظام مهندسی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

مباحث مقررات ملی ساختمان

بنیاد مهندسی ساختمان در بخشی جداگانه به مقایسه کتب مباحث مقررات ملی ساختمان و راهنمای این مباحث پرداخته و در آن بخش توضیح داده شده است که  کتب بیست و سه گانه مباحث مقررات ملی ساختمان که هرکدام به قسمت‌ها و بخش‌های متنوعی از قوانین و مقررات مربوط به این زمینه می‌پردازد، در کنار کتبی نظیر قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، منابع اصلی و درجه یک آزمون‌های نظام مهندسی به حساب می‌آیند.  درواقع این کتب، شامل ضوابط فنی، اجرایی و حقوقی مورد نیاز در طراحی، نظارت و اجرای عملیات ساختمانی می‌باشند. این عملیات می‌ تواند شامل مواردی نظیر تخریب، توسعه بنا، نوسازی، تغییر کاربری، تعمیر و مرمت اساسی و بهره‌ برداری از ساختمان باشد.

 همانطور که در سایت بنیاد مهندسی ساختمان و در بخش آشنایی با پکیج مقررات ملی ساختمان توضیح داده شده است، با توجه به کتاب‌باز بودن آزمون‌های نظام مهندسی، ابزارهای متنوعی در طول زمان و بر اساس نیاز داوطلبان به وجود آمده است که برای مثال کتب کلیدواژه این آزمون‌ها، به منظور آسان‌تر نمودن نحوه استفاده از کتب متنوع و متعددی که متقاضیان شرکت در آزمون‌های نظام مهندسی بایستی مطالعه نموده و در روز آزمون همراه خود به جلسه آزمون برده و استفاده نمایند تدوین و منتشر گردیده است. لیبل‌واژه‌ها، تیترواژه‌ها و کتب تشریح سوالات از جمله ابزارهای تسهیل کننده این آزمون‌ها می‌باشند.

موضوع مبحث بیست و یکم مقررات ملی ساختمان

مبحث بیست و یکم مقررات ملی ساختمان با عنوان پدافند غیرعامل، به طور کلی جهت آشنایی مهندسان و داوطلبان آزمون‌های نظام مهندسی با الزامات مربوط به پدافند غیر عامل تدوین گردیده است.

کلیدواژه‌های مرتبط با مبحث بیست و یکم مقررات ملی ساختمان

کلیدواژه‌های مرتبط با مبحث بیست و یکم مقررات ملی ساختمان شامل کلماتی نظیر بوشن و موج شوک می‌باشد.

مبحث بیست و یکم مقررات ملی ساختمان در آزمون‌های نظام مهندسی

این مبحث منبع آزمون‌‌های نظام مهندسی رشته تاسیسات مکانیکی صلاحیت اجرا، تاسیسات برقی صلاحیت اجرا و رشته نقشه‌برداری می‌باشد.
  • تحریریه
  • تیر 14, 1403
  • 26 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...