مبحث دهم در آزمون‌های نظام

مبحث دهم مقررات ملی ساختمان در آزمون‌های نظام مهندسی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

مباحث مقررات ملی ساختمان

بنیاد مهندسی ساختمان در بخشی جداگانه به مقایسه کتب مباحث مقررات ملی ساختمان و راهنمای این مباحث پرداخته و در آن بخش توضیح داده شده است که  کتب بیست و سه گانه مباحث مقررات ملی ساختمان که هرکدام به قسمت‌ها و بخش‌های متنوعی از قوانین و مقررات مربوط به این زمینه می‌پردازد، در کنار کتبی نظیر قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، منابع اصلی و درجه یک آزمون‌های نظام مهندسی به حساب می‌آیند.  درواقع این کتب، شامل ضوابط فنی، اجرایی و حقوقی مورد نیاز در طراحی، نظارت و اجرای عملیات ساختمانی می‌باشند. این عملیات می‌ تواند شامل مواردی نظیر تخریب، توسعه بنا، نوسازی، تغییر کاربری، تعمیر و مرمت اساسی و بهره‌ برداری از ساختمان باشد.

آزمون نظام مهندسی

این آزمون که در رشته‌های متنوع مرتبط با ساخت‌ و ساز ساختمان‌ها به  طور متوسط دو بار  در سال برگزار می‌گردد، جهت تایید صلاحیت و حتی به نوعی تربیت کارشناسانی است که بر طراحی و اجرای درست و صحیح ساخت و سازها بر مبنای مباحث مقررات ملی ساختمان نظارت کامل و کافی کنند. مهندسین عزیز پس از قبولی در این آزمون‌ها و اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسان، می‌توانند با سازمان نظام مهندسی ساختمان به همکاری بپردازند. این پروانه اشتغال به کار مهندسی در ۴ درجه و به ترتیب با عنوان‌های «پایه۳»، «پایه۲»، «پایه۱» و «ارشد» صادر می‌شود. برای دریافت پایه ۳ مهندسان باید در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایند و برای ارتقا به پایه‌های بالاتر سنوات، سوابق کاری و شرکت در دوره‌های مربوطه ضروری است.

 همانطور که در سایت بنیاد مهندسی ساختمان و در بخش آشنایی با پکیج مقررات ملی ساختمان توضیح داده شده است، با توجه به کتاب‌باز بودن آزمون‌های نظام مهندسی، ابزارهای متنوعی در طول زمان و بر اساس نیاز داوطلبان به وجود آمده است که برای مثال کتب کلیدواژه این آزمون‌ها، به منظور آسان‌تر نمودن نحوه استفاده از کتب متنوع و متعددی که متقاضیان شرکت در آزمون‌های نظام مهندسی بایستی مطالعه نموده و در روز آزمون همراه خود به جلسه آزمون برده و استفاده نمایند تدوین و منتشر گردیده است. لیبل‌واژه‌ها، تیترواژه‌ها و کتب تشریح سوالات از جمله ابزارهای تسهیل کننده این آزمون‌ها می‌باشند.

موضوع مبحث دهم مقررات ملی ساختمان

مبحث دهم مقررات ملی ساختمان با عنوان طرح و اجرای ساختمانهای فولادی، به طور کلی جهت آشنایی مهندسان و داوطلبان آزمون‌های نظام مهندسی با الزامات مربوط به طرح و اجرای ساختمانهای بتن آرمه تدوین گردیده است.

کلیدواژه‌های مرتبط با مبحث دهم مقررات ملی ساختمان

کلیدواژه‌های مرتبط با مبحث دهم مقررات ملی ساختمان شامل کلماتی نظیر الکیدی و انگشتانه می‌باشد.

مبحث دهم مقررات ملی ساختمان در آزمون‌های نظام مهندسی

این مبحث منبع اصلی آزمون‌های نظام مهندسی رشته عمران نظارت، عمران محاسبات، عمران اجرا، عمران بهسازی، عمران گود، پی و سازه نگهبان، معماری نظارت و معماری اجرا می‌باشد.

برای دریافت راهنمایی بیشتر  با شماره  02166426822  و 09206426822  تماس حاصل فرمایید.

  • تحریریه
  • تیر 3, 1403
  • 31 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...