مبحث ششم در آزمون‌های نظام

مبحث ششم مقررات ملی ساختمان در آزمون‌های نظام مهندسی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

مباحث مقررات ملی ساختمان

بنیاد مهندسی ساختمان در بخشی جداگانه به مقایسه کتب مباحث مقررات ملی ساختمان و راهنمای این مباحث پرداخته و در آن بخش توضیح داده شده است که  کتب بیست و سه گانه مباحث مقررات ملی ساختمان که هرکدام به قسمت‌ها و بخش‌های متنوعی از قوانین و مقررات مربوط به این زمینه می‌پردازد، در کنار کتبی نظیر قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، منابع اصلی و درجه یک آزمون‌های نظام مهندسی به حساب می‌آیند.  درواقع این کتب، شامل ضوابط فنی، اجرایی و حقوقی مورد نیاز در طراحی، نظارت و اجرای عملیات ساختمانی می‌باشند. این عملیات می‌ تواند شامل مواردی نظیر تخریب، توسعه بنا، نوسازی، تغییر کاربری، تعمیر و مرمت اساسی و بهره‌ برداری از ساختمان باشد.

آزمون نظام مهندسی

این آزمون که در رشته‌های متنوع مرتبط با ساخت‌ و ساز ساختمان‌ها به  طور متوسط دو بار  در سال برگزار می‌گردد، جهت تایید صلاحیت و حتی به نوعی تربیت کارشناسانی است که بر طراحی و اجرای درست و صحیح ساخت و سازها بر مبنای مباحث مقررات ملی ساختمان نظارت کامل و کافی کنند. مهندسین عزیز پس از قبولی در این آزمون‌ها و اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسان، می‌توانند با سازمان نظام مهندسی ساختمان به همکاری بپردازند. این پروانه اشتغال به کار مهندسی در ۴ درجه و به ترتیب با عنوان‌های «پایه۳»، «پایه۲»، «پایه۱» و «ارشد» صادر می‌شود. برای دریافت پایه ۳ مهندسان باید در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایند و برای ارتقا به پایه‌های بالاتر سنوات، سوابق کاری و شرکت در دوره‌های مربوطه ضروری است.

 همانطور که در سایت بنیاد مهندسی ساختمان و در بخش آشنایی با پکیج مقررات ملی ساختمان توضیح داده شده است،با توجه به کتاب‌باز بودن آزمون‌های نظام مهندسی، ابزارهای متنوعی در طول زمان و بر اساس نیاز داوطلبان به وجود آمده است که برای مثال کتب کلیدواژه این آزمون‌ها، به منظور آسان‌تر نمودن نحوه استفاده از کتب متنوع و متعددی که متقاضیان شرکت در آزمون‌های نظام مهندسی بایستی مطالعه نموده و در روز آزمون همراه خود به جلسه آزمون برده و استفاده نمایند تدوین و منتشر گردیده است. لیبل‌واژه‌ها، تیترواژه‌ها و کتب تشریح سوالات از جمله ابزارهای تسهیل کننده این آزمون‌ها می‌باشند.

موضوع مبحث ششم مقررات ملی ساختمان

مبحث ششم مقررات ملی ساختمان با عنوان بارهای وارد بر ساختمان، به طور کلی جهت آشنایی مهندسان و داوطلبان آزمون‌های نظام مهندسی با بارهای وارد بر ساختمان تدوین گردیده است.

کلیدواژه‌های مرتبط با مبحث ششم مقررات ملی ساختمان

کلیدواژه‌های مرتبط با مبحث ششم مقررات ملی ساختمان شامل کلماتی نظیر اثر ناشی از باد می‌باشد.

مبحث ششم مقررات ملی ساختمان در آزمون‌های نظام مهندسی

این مبحث منبع اصلی آزمون‌های نظام مهندسی رشته عمران نظارت، عمران اجرا، عمران بهسازی، عمران گود، پی و سازه نگهبان و عمران محاسبات می‌باشد.

برای دریافت راهنمایی بیشتر  با شماره  02166426822  و 09206426822  تماس حاصل فرمایید.

  • تحریریه
  • خرداد 30, 1403
  • 27 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...