مبحث نوزدهم در آزمون‌های نظام

مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان در آزمون‌های نظام مهندسی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

مباحث مقررات ملی ساختمان

بنیاد مهندسی ساختمان در بخشی جداگانه به مقایسه کتب مباحث مقررات ملی ساختمان و راهنمای این مباحث پرداخته و در آن بخش توضیح داده شده است که  کتب بیست و سه گانه مباحث مقررات ملی ساختمان که هرکدام به قسمت‌ها و بخش‌های متنوعی از قوانین و مقررات مربوط به این زمینه می‌پردازد، در کنار کتبی نظیر قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، منابع اصلی و درجه یک آزمون‌های نظام مهندسی به حساب می‌آیند.  درواقع این کتب، شامل ضوابط فنی، اجرایی و حقوقی مورد نیاز در طراحی، نظارت و اجرای عملیات ساختمانی می‌باشند. این عملیات می‌ تواند شامل مواردی نظیر تخریب، توسعه بنا، نوسازی، تغییر کاربری، تعمیر و مرمت اساسی و بهره‌ برداری از ساختمان باشد.

 همانطور که در سایت بنیاد مهندسی ساختمان و در بخش آشنایی با پکیج مقررات ملی ساختمان توضیح داده شده است، با توجه به کتاب‌باز بودن آزمون‌های نظام مهندسی، ابزارهای متنوعی در طول زمان و بر اساس نیاز داوطلبان به وجود آمده است که برای مثال کتب کلیدواژه این آزمون‌ها، به منظور آسان‌تر نمودن نحوه استفاده از کتب متنوع و متعددی که متقاضیان شرکت در آزمون‌های نظام مهندسی بایستی مطالعه نموده و در روز آزمون همراه خود به جلسه آزمون برده و استفاده نمایند تدوین و منتشر گردیده است. لیبل‌واژه‌ها، تیترواژه‌ها و کتب تشریح سوالات از جمله ابزارهای تسهیل کننده این آزمون‌ها می‌باشند.

موضوع مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان

مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان با عنوان صرفه‌جویی در مصرف انرژی، به طور کلی جهت آشنایی مهندسان و داوطلبان آزمون‌های نظام مهندسی با الزامات مربوط به صرفه‌جویی در مصرف انرژی تدوین گردیده است.

کلیدواژه‌های مرتبط با مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان

کلیدواژه‌های مرتبط با مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان شامل کلماتی نظیر بالزا، آکریلیک و پرفیر می‌باشد.

مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان در آزمون‌های نظام مهندسی

این مبحث منبع اصلی آزمون‌های نظام مهندسی عمران نظارت، عمران اجرا، تاسیسات مکانیکی طراحی، تاسیسات مکانیکی نظارت، تاسیسات مکانیکی اجرا، تاسیسات برقی طراحی، تاسیسات برقی نظارت، تاسیسات برقی اجرا، معماری طراحی، معماری نظارت و معماری اجرا می‌باشد.
  • تحریریه
  • تیر 12, 1403
  • 15 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...