کتاب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در آزمون‌های نظام مهندسی

کتاب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در آزمون‌های نظام مهندسی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

مباحث مقررات ملی ساختمان

بنیاد مهندسی ساختمان در بخشی جداگانه به مقایسه کتب مباحث مقررات ملی ساختمان و راهنمای این مباحث پرداخته و در آن بخش توضیح داده شده است که  کتب بیست و سه گانه مباحث مقررات ملی ساختمان که هرکدام به قسمت‌ها و بخش‌های متنوعی از قوانین و مقررات مربوط به این زمینه می‌پردازد، در کنار کتب و منابعی نظیر راهنمای جوش و اتصالات جوشی و قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، منابع اصلی و درجه یک آزمون‌های نظام مهندسی به حساب می‌آیند.  درواقع این کتب، شامل ضوابط فنی، اجرایی و حقوقی مورد نیاز در طراحی، نظارت و اجرای عملیات ساختمانی می‌باشند. این عملیات می‌ تواند شامل مواردی نظیر تخریب، توسعه بنا، نوسازی، تغییر کاربری، تعمیر و مرمت اساسی و بهره‌ برداری از ساختمان باشد.

 همانطور که در سایت بنیاد مهندسی ساختمان و در بخش آشنایی با پکیج مقررات ملی ساختمان توضیح داده شده است، با توجه به کتاب‌باز بودن آزمون‌های نظام مهندسی، ابزارهای متنوعی در طول زمان و بر اساس نیاز داوطلبان به وجود آمده است که برای مثال کتب کلیدواژه این آزمون‌ها، به منظور آسان‌تر نمودن نحوه استفاده از کتب متنوع و متعددی که متقاضیان شرکت در آزمون‌های نظام مهندسی بایستی مطالعه نموده و در روز آزمون همراه خود به جلسه آزمون برده و استفاده نمایند تدوین و منتشر گردیده است. لیبل‌واژه‌ها، تیترواژه‌ها و کتب تشریح سوالات از جمله ابزارهای تسهیل کننده این آزمون‌ها می‌باشند.

موضوع قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان به الزامات و قوانین مربوط به قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان می‌پردازد و به طور کلی جهت آشنایی مهندسان و داوطلبان آزمون‌های نظام مهندسی با الزامات و قوانین مربوط به قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان تدوین گردیده است.

کلیدواژه‌های مرتبط با قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

کلیدواژه‌های مرتبط با قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شامل مواردی نظیر تفویض و تراکم اراضی می‌باشد.

قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در آزمون‌های نظام مهندسی

کتاب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان منبع آزمون‌های نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی نظارت، تاسیسات مکانیکی اجرا، تاسیسات برقی نظارت، تاسیسات برقی اجرا، عمران نظات، عمران اجرا، شهرسازی، نقشه برداری، ترافیک، معماری نظارت و معماری اجرا می‌باشد.
  • تحریریه
  • تیر 21, 1403
  • 18 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...