مقایسه پکیج های اقتصادی و کامل

مقایسه پکیج‌های اقتصادی و کامل آزمون‌های نظام مهندسی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

پکیج منابع‌ آزمون نظام مهندسی چیست؟

موفقیت در آزمون‌های نظام مهندسی نیازمند منابع و ابزارهایی است که به متقاضیان محترم در این مسیر یاری رساند. از آنجا که هر فرد بر اساس شرایط خود که شامل بودجه اقتصادی، زمان و اهداف خاص خود می‌شود باید اقدام به تهیه و مطالعه این منابع کند، بنیاد مهندسی ساختمان دو پکیج متفاوت برای مهندسین محترم در هر رشته و صلاحیت آماده نموده است تا متقاضیان محترم، با صرفه‌جویی در زمان، انرژی و هزینه اقتصادی خود، به بهترین انتخاب دست یابند.

آزمون‌های نظام مهندسی با توجه به کتاب‌باز بودن، این امکان را برای داوطلبین محترم فراهم می‌آورند که بتوانند تمام منابع و ابزارهای لازم خود را هنگام برگزاری آزمون‌ها، در کنار خود داشته باشند. این امر علی‌رغم مثبت بودنش، می‌تواند منجر به سردرگمی شرکت‌کنندگان عزیز شود، چرا که منابع و ابزارهای متنوعی برای هر کدام از این آزمون‌ها در طی سالیان اخیر و بر اساس نیاز مهندسان محترم پدید آمده است.

بنیاد مهندسی ساختمان، با فراهم آوردن دو پکیج متنوع برای هر آزمون، تلاش نموده تا از سردرگمی و استرس شرکت‌کنندگان محترم بکاهد و مسیر موفقیت در این آزمون‌ها را برای ایشان روشن‌تر و هموارتر نماید.

تفاوت پکیج‌های اقتصادی و پکیج‌های کامل آزمون نظام مهندسی چیست؟

پکیج‌های اقتصادی، تنها منابع اصلی و ضروری هر آزمون را پوشش می‌دهد و در آن‌ها از کتبی نظیر کلیدواژه و ابزارهایی نظیر لیبل‌واژه و تیترواژه صرف نظر شده است. مشخصاً در این پکیج‌ها اولویت با صرفه‌جویی اقتصادی است و در نتیجه داوطلبین محترم می‌توانند به مرور و یا یکجا در تاریخی متفاوت، سایر کتب و ابزارهای لازم و مورد نظر خود را تهیه نمایند. اما در پکیج‌های کامل، سایر موارد که مورد نیاز مهندسین محترم می‌باشند نیز در نظر گرفته شده است.

برای مثال، در پکیج اقتصادی آزمون عمران اجرا، تنها منابع اصلی و درجه یک، نظیر کتب مباحث مقررات ملی ساختمان که ضروری هستند به همراه قانون نظام مهندسی، استاندارد 2800، پیوست ششم استاندارد 2800 و راهنمای جوش و اتصالات جوشی، جداول اشتال و مواردی از این دست را شامل می‌شود که جمعاً تعدادشان به 36 مورد می‌رسد و پکیج کامل این آزمون شامل موارد بیشتری نظیر کتاب تشریح سوالات این آزمون نیز می‌باشد.

پکیج مقررات ملی ساختمان چیست؟

این پکیج، جدید ترین مباحث بیست و سه گانه مقررات ملی ساختمان را شامل می شود و تمامی کتب آن مطابق با آخرین ویرایش های دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان می باشد و تنها پکیجی است که مبحث بیست سوم مقررات ملی را نیز شامل می‌شود. این پکیج قابل استفاده برای تمام داوطلبین عزیز می‌باشد.

هر کدام از این پکیج‌ها برای چه کسانی مناسب است؟

داوطلبین محترم بر اساس برنامه زمانی خود و بودجه اقتصادی خود و یا به کمک مشورت با بنیاد مهندسی ساختمان می‌توانند در جهت تهیه و مطالعه پکیج مناسب خود اقدام نمایند.

چگونه می‌توان نهایت بهره را از این پکیج‌ها برد؟

متقاضیان محترم آزمون‌های نظام مهندسی می‌توانند به کمک ابزارهایی نظیر لیبل‌واژه و تیترواژه نهایت استفاده را از این پکیج‌ها داشته باشند. برای مثال، می‌توان این پکیج‌ها را به صورت لیبل‌گذاری شده و سیمی سفارش داد تا در زمان و هزینه‌ها صرفه‌جویی نمود.

نتیجه گیری

با ارائه این دو پکیج توسط بنیاد مهندسی ساختمان، برای هر آزمون نظام مهندسی، مهندسین محترم می‌توانند بر اساس برنامه و شرایط خود با آگاهی کامل به تهیه و مطالعه مجموعه‌ منابع و کتب مورد نیاز خود نمایند.

نام پکیج

منابع اصلی و درجه یک

کتب تکمیلی نظیر کلیدواژه

امکان استفاده از تیترواژه و غیره

پکیج اقتصادی

دارد

ندارد

دارد

پکیج کامل

دارد

دارد

دارد

نام پکیج

منابع اصلی و درجه یک

کتب تکمیلی نظیر کلیدواژه

امکان استفاده از تیترواژه و غیره

پکیج اقتصادی

دارد

ندارد

دارد

پکیج کامل

دارد

دارد

دارد

برای دریافت راهنمایی بیشتر  با شماره  02166426822  و 09206426822  تماس حاصل فرمایید.